Online Poker Tarihi – Sansasyonel Hitin Arkasındaki Hikaye

Çevrimiçi poker, bir kişi veya birkaç katılımcı tarafından internette oynanan poker oyunu türü olarak tanımlanmaktadır. Erişilebilirlik kolaylığı, birçok insanın onu büyük bir eğlence biçimi olarak görmesini sağlayan çekici doğası nedeniyle çevrimiçi pokeri çok popüler yapan şeydir. Yalnızca 2003 yılında, yalnızca çevrimiçi pokerden aylık gelir olarak yaklaşık 35 milyon ABD Doları toplandığı tahmin edilmektedir.

Poker oyunu uzun yıllardır devam ediyor, ancak çevrimiçi pokerin tarihi – diğer çoğu çevrimiçi oyunla birlikte – nispeten kısa. Yine de oyunun nispeten kısa geçmişine rağmen, tüm çevrimiçi kumar endüstrisinin son derece hızlı gelişen ve herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeyen bir parçasıdır. Amerika’da çok popülerken, Avrupa da hızla yetişiyor.

Online pokerin tarihi, genel olarak pokerin tarihi ile başlar. Poker oyunu, Çin’den Fransa’ya, İran ve İspanya’ya kadar dünyanın her yerinden kökenleri olan binlerce yıldır var. Ancak, 1834 yılına kadar “Poker” adı verilen Poker oyununun resmi olarak kaydedildiği söylenemez. Jonathan H. Green, Mississippi nehir teknelerinde oynanan “hile oyunu” hakkında yazmıştı. Bu oyun sadece yirmi kartla oynandı, ancak günümüz pokerine dönüştü.

Çevrimiçi poker sadece 9 yıl öncesine, ilk oyunların çevrimiçi olduğu 1998 yılına kadar uzanır. Ama poker tarihinin gerçek dönüm noktası 2002’ydi. Bir yıl sonra, Mart ayında Amerika’nın seyahat kanalında World Poker Tour başlatıldığında, poker gerçekten çok başarılı oldu. Bu, World Series of Poker’in (WSOP) en büyük çıkışını yaptığı zamanlar için de geçerliydi.

Bu olaylar ve diğerleri, giderek daha fazla kişi oyunun çevrimiçi oynamanın ne kadar eğlenceli olduğunu ve gerçekten de, özellikle çevrimiçi poker turnuvaları oynarken ne kadar kazançlı olabileceğini keşfettikçe, poker tarihinin gelişen büyümesine kesinlikle katkıda bulundu. 2004 ve 2005, çoğu kitlelere, hatta bu yeni ve heyecan verici çevrimiçi oyuna ilgi göstermeye başlayan poker oynamayanlara bile hitap eden ek çevrimiçi poker odaları ve sitelerinin büyük bir akını gördü.
Poker, kumar yasaları ve yönetmelikleri ile koordine edilen ve ağırlıklı olarak kumarhanelerde ve kart odalarında oynanan bir oyundur. Ancak, son zamanlarda çevrimiçi poker odalarında oynanabilir hale geldi. Pokerin Online’a girişi, oyunun popülaritesini büyük ölçüde artırdı, ancak bu kadar basit başlamadı.

Çevrimiçi pokerin tarihi, ilk çevrimiçi poker odasının açıldığı 1998 yılında başladı. Planetpoker.com, çevrimiçi poker tarihindeki ilk web sitesiydi ve ilk olarak üstesinden gelinmesi gereken birçok engel vardı. Ana sorunlardan biri güvendi – sonuçta, sitelerinde gerçek parayla oynamalarını sağlamak için insanların güvenini inşa etmeleri gerekiyordu. Ayrıca kullanıcı dostu ve gerçekçi olacak bir yazılım geliştirmeleri gerekiyordu. Ancak, bu sorunları çözdüklerinde sorunsuz bir yolculuk oldu.

Muhtemelen çevrimiçi poker tarihinin bu kadar iyi gelişmesinin nedenlerinden biri, poker profesyonellerinin oyunun başlangıcından bu yana ne kadar hevesli olmalarıydı. Chris “Jesus” Ferguson, Howard Lederer, Phil Ivey, Erik Seidel, John Juanda, Phil Gordon, Andy Bloch ve Erick Lindgren gibi büyük isimler bu listede yer alıyor.

Tarih, özellikle Amerika’daki endüstri 2 milyar doların üzerine çıktığı için finansal olarak kesinlikle haritada. Bugün internette o kadar çok poker odası var ki, hemen hemen her zaman, 7/24, biri istediği poker oyununu bulabiliyor. İster 3 kartlı pokeri, ister video pokeri, Texas Hold’em Poker’i, 7 kartlı stud pokeri, 5 kartlı pokeri, Omaha Hi-Lo pokeri seviyor olun, on line oyuncular muhtemelen bir oyun bulabileceklerdir. tatmin et ve itiraz et.
Should you have any questions relating to where as well as the way to work with asyabahis.site, it is possible to e-mail us in the site.

Birçok çevrimiçi poker sitesi, artık yeni oyuncuları cezbeden ve onlara hitap eden sayısız özellik sunuyor. Bu yeni özellikler, dünya poker serisinde övgüler alan şeydir, çünkü poker dünyası artık on-line poker katılımcılarının bile büyük oyunda bir şansı olabileceğinin farkına varmıştır.

Online poker sitelerinin sunduğu benzer bir özellik de “uydu” olarak anılan turnuvadır. Bu özellik, katılımcıların gerçek canlı poker turnuvalarına gerçek erişim elde etmelerini sağlar. Benzer bir turnuvada Chris Moneymaker galip geldi ve 2003 yılında World Series of Poker’e katılmayı başardı. Zaferi tüm dünyayı şok etti.

Son rakamlar, çevrimiçi pokerden elde edilen gelirin 2005 yılında 100 milyon ABD Doları hedefine ulaşabileceğini ve çevrimiçi katılımcıların 100.000 kişiye ulaşacağını tahmin ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *